Personalizacja kart

Personalizując karty plastikowe nadajemy im unikalne cechy takie jak kolejny numer karty, kod kreskowy, imię i nazwisko jej użytkownika, a w szczególnych przypadkach także jego zdjęcie. Personalizację możemy podzielić na kilka typów:

 

 

 

 

 

- personalizacja płaska - zazwyczaj wykonywana w technice druku termotransferowego, termosublimacyjnego lub inkjet-u, właśnie tymi metodami nanoszone są numery, kody kreskowe, pola tekstowe oraz zdjęcia. Małe i średnie nakłady wykonujemy na tzw. drukarkach do kart plastikowych, które w zależności od swojej wydajności można także zastosować bezpośrednio u Klienta umożliwiając personalizację kart we własnym zakresie. Wysokie nakłady rzędu 100 000 i więcej kart zazwyczaj personalizowane są w specjalnych maszynach wykorzystujących do druku wydajniejszą i tańszą technologię inkjet-u.

 

 

 

- personalizacja tłoczona - znana użytkownikom kart kredytowych, wypukłe cyfry i litery wyciskane są w plastiku tzw. embosserami a wytłoczone znaki pokrywane są dodatkowo warstwa czarnego, srebrnego lub złotego tippera. Do pewnego czasu była to jedyna technika personalizacji kart plastikowych, wykorzystywana ze względu na koszty jedynie przez banki ,stąd wrażenie że jest to najbardziej ekskluzywna metoda indywidualizacji kart. Niestety tłoczona powierzchnia karty powoduje jej znaczną deformację oraz uniemożliwia odczytanie danych po przeciwnej stronie karty. Dlatego z powodzeniem zastępowana jest np. przez złotą lub srebrną, metalizowaną folię termotransferową wykorzystywaną w personalizacji płaskiej.

 

 

- personalizacja laserowa - grawerowanie - jest stosunkowo nową techniką znakowania kart i wykorzystujemy ją przy wysokonakładowej produkcji, grawerowaniem laserowym zazwyczaj oznaczamy numer karty lub numer seryjny układu zbliżeniowego w kartach Mifare.

 

- personalizacja magnetyczna - czyli kodowanie paska magnetycznego Hico lub Loco wykonujemy w przypadku, kiedy karty mają być wykorzystane do współpracy z czytnikami magnetycznymi. Zgodnie z obowiązującymi normami możemy zapisywać dane na trzech ścieżkach paska magnetycznego.

1. ścieżka: 76 znaków alfanumerycznych, ( litery od A do Z oraz cyfry od 0 do 9 ),
2. ścieżka: 37 znaków numerycznych ( od 0 do 9 ),
3. ścieżka: 104 znaki alfanumeryczne, ( litery od A do Z oraz cyfry od 0 do 9 ),

 

 

 

- personalizacja elektroniczna - zapisywanie danych w pamięci kart zbliżeniowych lub stykowych, dzięki tej technice możemy elektronicznie zabezpieczyć dane na karcie zamykając dostęp do jej pamięci specjalnymi kluczami transportowymi. W zależności od pamięci karty możemy zapisać od 1 do 4 Kb danych stosując algorytmy uniemożliwiające szyfrowanie danych.

 

Przed wyborem personalizacji porozmawiaj z naszymi specjalistami, doradzą najbardziej odpowiednią technikę do Twoich potrzeb.