Karty plastikowe

Oferowane przez Proficard karty plastikowe produkowane są zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami oraz przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii.Karty plastikoweWszystkie nasze produkty posiadają dokładnie taki sam kształt i grubość, co popularne w sektorze bankowym karty płatnicze i kredytowe. Zostały one również wykonane z dokładnie tego samego materiału PVC. Sprawia to, że nasze wyroby będą mieściły się w portfelu Waszego klienta obok innych jego kart i dokumentów.


Produkowane przez nasze przedsiębiorstwo wyroby odznaczają się doskonałą jakością i spełniają najwyższe światowe standardy. Dzięki możliwości zaimplementowania w nich zaawansowanych i spersonalizowanych rozwiązań, każda z nich doskonale sprawdzi się np. jako karta zbliżeniowa, identyfikacyjna, rabatowa z paskiem magnetycznym, czy inna.


Stosując nowoczesne i ciągle rozwijane technologie, a także dysponując bardzo bogatym doświadczeniem, jesteśmy w stanie wychodzić naprzeciw nawet najbardziej nietypowym potrzebom.


Nasze karty plastikowe mogą być wyposażone między innymi w:

  • pasek do podpisu
  • układ chipowy
  • pasek magnetyczny

Jeżeli zamierzacie Państwo promować swoją markę przez dostosowane do Waszych indywidualnych potrzeb karty plastikowe, warto skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które na pewno nie zawiedzie Waszych oczekiwań. Takim przedsiębiorstwem jesteśmy My. Produkowane przez nas karty spełniają najwyższe światowe standardy. Dzięki odpowiedniej strukturze laminatu doskonale nadają się między innymi do zadruku w specjalnych przeznaczonych do tego drukarkach.


Charakterystyka kart plastikowych:

  • Nadruk: offsetowy lub cyfrowy , CMYK/CMYK lub kolory Pantone Laminat: błyszczący lub matowy
  • Rozmiar: 85x54 mm
  • Kształt: zgodny z normą ISO 7810 (plastikowe karty kredytowe, bankomatowe)
  • Grubość: 0,76 mm lub 0,47 mmDostępne technologie druku:


Druk offsetowy - wykorzystujemy przy druku kart plastikowych od 1000 sztuk, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn możemy zaproponować druk do 2300 dpi. Specjalnie dobrane farby do PCV pozwalają na zachowanie wymaganej kolorystyki. Na żądanie Klienta oferujemy druk z wykorzystaniem kolorów Pantone dla uzyskania 100% zgodności kolorystycznej z projektem.


Druk Cyfrowy – jeśli produkcja odbywa się w mniejszych nakładach, lub dostawa zamówienia wymaga ekspresowej realizacji, proponujemy druk cyfrowy o rozdzielczości do 1200dpi, co w większości projektów nie wpływa na końcową ocenę produktu. Pozwala za to zminimalizować np. koszt karty próbnej i przedstawić do akceptacji produkt finalny. Kolorystyka karty plastikowej może nieco odbiegać od tej samej drukowanej w technice druku offsetowego, ale wynika to przede wszystkim z różnic w technologii oraz barwników użytych do produkcji. Produkty drukowane tą techniką mają te same właściwości , co drukowane offsetowo, tzn. ta sama grubość , sztywność, rozmiar i laminat – tym samym nie są więc produktem o gorszych właściwościach.


Sitodruk – technikę sitodruku oferujemy wyłącznie dla uzyskania uszlachetnień wyrobów oraz metalizowanych podkładów do produkcji kart. Zastosowanie złotego lub srebrnego podkładu z dużą gradacją ziarna zdecydowanie wpływa na podwyższenie rangi produktu. Złota, srebrna lub perłowa karta plastikowa zdecydowanie polecana jest jako karta stałego klienta VIP, czy jako złote karty rabatowe.


Druk Termosublimacyjny – w szczególnych przypadkach, gdzie mamy do czynienia z gotowymi kartami PCV, możemy nanieść wydruk za pomocą specjalnych drukarek termosublimacyjnych. Pozwalają one na jednostkowe zadrukowanie wyrobu w pełnym kolorze w akceptowalnej jakości. Druk termosublimacyjny stosowany jest głównie do druku zdjęć i danych personalnych w identyfikatorach plastikowych, przy czym technikę tę stosujemy w wyjątkowych okolicznościach. Ze względu na wyższą jakość zawsze proponujemy druk identyfikatorów plastikowych i legitymacji prasowych PCV w druku cyfrowym-arkuszowym.


Druk Termotransferowy – umożliwia naniesienie na kartę plastikową prostej grafiki, tekstu lub numeracji. Ten rodzaj druku używamy do personalizacji kart PCV z kodem kreskowym lub numeracją. Termotransfer pozwala także na złocenie i srebrzenie logotypów bez konieczności tworzenia drogich matryc. W tej technologi produkowane są także pola ochronne w tzw. kartach plastikowych ze "zdrapką".


Druk INK-JET – do masowej personalizacji produktów w ilości powyżej 5000 sztuk używamy maszyny z głowicą atramentową o dużej rozdzielczości i wydajności.
Elementy uzupełniające:


Pasek do podpisu – stosujemy dwa warianty tego elementu: w produkcjach wysokonakładowych nanosimy na kartę plastikową pasek przeźroczysty o chropowatej strukturze, dzięki czemu wchłania ona tusz z długopisu i uniemożliwia usunięcie podpisu; przy niskich nakładach "wgrzewamy" pasek do podpisu wykorzystując specjalną powłokę, uzyskując tym samym taki sam efekt jak na kartach bankomatowych. Kolor paska w tym przypadku jest biały i nieprzeźroczysty.


Pasek magnetyczny – tutaj również stosowane są dwa rodzaje pasków magnetycznych: dawniej wykorzystywany ale działający jeszcze w obecnych systemach pasek o niskiej koercji (300Oe) LOCO oraz nową wersję o koercji 2800Oe HICO. Karty plastikowe z paskiem magnetycznym mimo wypierania ich z rynku przez karty zbliżeniowe, w dalszym ciągu wykorzystywane są w wielu działających systemach kelnerskich, lojalnościowych czy fitnessowych. Zawsze przed produkcją kart magnetycznych zalecamy, aby sprawdzić rodzaj stosowanego paska magnetycznego oraz format kodowania danych. Jeśli brak jest pewności, wykonujemy próby dla weryfikacji, czy zastosowany pasek to HICO czy LOCO.


Układy zbliżeniowe – produkujemy karty z układem zbliżeniowym Mifare 1K lub EM4100- EM4200 oraz mutacją tych układów. Nasze produkty drukujemy we wszystkich wyżej opisanych technologiach w zależności od nakładu i ograniczenia czasowego. Na tego typu wyrobach drukujemy najczęściej legitymacje oraz identyfikatory pracownicze, przy czym coraz częściej karty Mifare oraz Unique wykorzystywane są w systemach lojalnościowych dlatego stopniowo poszerzamy ofertę układów zbliżeniowych o Mifare 4K , Mifare Desfire oraz Mifare Plus.